Łomża szczęśliwa dla Sokoła – zapowiedź meczu z ŁKS-em

Tym razem piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają swój mecz w sobotę. Rywalem zielono-białych będzie drużyna ŁKS-u 1926 Łomża.

Ekipa z Łomży występuje na trzecioligowym poziomie nieprzerwanie od sześciu lat. Wcześniej, największym sukcesem klubu była gra w II lidze w latach 2006-2009. Miniony sezon, ŁKS zakończył w środku stawki i z dorobkiem czterdziestu pięciu punktów zajął dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. Biało-czerwoni do Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki mieli całkiem sporą stratę, tracąc aż dwadzieścia jeden “oczek”.

Gospodarze sobotniego starcia zdecydowanie nie mogą w obecnym sezonie być zadowoleni ze swojej postawy w rozgrywkach III ligi. Piłkarze z Łomży zdobyli tylko sześć punktów i wyprzedzają tylko zawodników MKS-u Mazura Ełk, którzy zamykają ligową stawkę. ŁKS gra dość bezkompromisowo, lecz pozwoliło to wygrać tylko dwa mecze na własnym obiekcie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i właśnie z MKS-em. Poza tym ponieśli aż osiem porażek, tracąc przy tym najwięcej bramek w całej lidze.

Tymczasem aleksandrowianie po remisie na wyjeździe z Pelikanem Łowicz wygrali trzy kolejne spotkania z Olimpią Zambrów, Sokołem Ostróda, a ostatnio Zniczem Biała Piska.Te wygrane pozwoliły podopiecznym Sławomira Majaka awansować na pozycję lidera III ligi. Warto dodać, że zielono-biali to najlepsza drużyna na obcych boiskach, która jako jedyna nie doznała porażki, tracąc przy tym tylko dwa gole. Co więcej, Sokół posiada również ogólnie najlepszą defensywę w lidze, która tylko sześć razy widziała jak ich bramkarz wyciąga piłkę z siatki.

Łomża jest również dość gościnnym miastem dla aleksandrowian. W ostatnich dwóch sezonach, nasza drużyna dwukrotnie wracała do domu z kompletem punktów, najpierw wygrywając 2:0, a następnie 4:0. U siebie zaś, zielono-biali najpierw przegrali 0:2, a następnie rozgromili rywali aż 5:0.

ŁKS 1926 Łomża – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 06.10.2018 r., godz. 15:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *