Lider lepszy od wicelidera – relacja meczu z ŁKS-em Łódź

W piątkowe popołudnie piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrali kolejny mecz kontrolny w ramach zimowych przygotowań. W dość mroźnej aurze pokonali wicelidera II ligi – Łódzki Klub Sportowy 1:0.

Jako pierwsi okazję do zdobycia bramki wykreowali sobie gospodarze. W 5. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się jeden z łodzian, lecz była to zbyt słaba próba, aby zaskoczyć Michała Brudnickiego. Aleksandrowianie odpowiedzieli kilka chwil później, lecz strzał Dominika Pecyny został zablokowany. Z każdą minutą goście zaczęli przejmować inicjatywę i stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe. Najpierw na pozycji spalonej “złapany” został Mroczek, a niedługo potem uderzył z ostrego kąta zbyt słabo, aby zaskoczyć golkipera ŁKS-u.

Jak to mówią “do trzech razy sztuka”. Tak też było w przypadku Bartka, który kolejnej szansy już nie zmarnował. Obsłużony świetnym crossowym podaniem przez Pecynę, posłał futbolówkę po długim rogu i pokonał Przemysława Kazimierczaka. ŁKS odpowiedział dwoma strzałami zza szesnastki, lecz najpierw piłkę zablokował jeden z obrońców Sokoła, a potem skutecznie interweniował Brudnicki. Goście stworzyli sobie w końcówce pierwszej odsłony jeszcze dwie dogodne okazje. Najpierw do dośrodkowania dopadł Karol Korski i w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował łódzki obrońca, a minutę później, Kamil Żylski minął bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę, nieszczęśliwie się poślizgnął.

Druga połowa od początku należała do podopiecznych Wojciecha Robaszka, którzy przez długi okres czasu zamykali aleksandrowian na ich połowie i bombardowali bramkę Brudnickiego. Nasz bramkarz był jednak czujny i pewnie radził sobie z kolejnymi próbami rywali. Gra w drugiej odsłonie przez długi okres czasu nie przynosiła poza tym za wielu okazji na zdobycie bramki, a Sokół potrafił odpowiedzieć jedynie niecelnymi uderzeniami Mroczka i Damiana Knery. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem aleksandrowian, którzy “zmazali plamę” po ostatniej porażce z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zawodników Piotra Kupki czeka jeszcze jeden mecz przed inauguracją rozgrywek. Za tydzień zielono-biali zmierzą się na wyjeździe z Omegą Kleszczów.

ŁKS Łódź – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:1)

0:1 – Bartosz Mroczek (23′)

ŁKS: Kazimierowicz – Pyciak, Bielak, Koprowski, Janiak – Guzik, Gamrot, Waśniowski, Kostyrka, Burkhardt – Zagdański
Grali także: Filip Pietrzak, Mateusz Jaszczak

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Woźniczak, Ślęzak, Głowiński (77′ Szarpak) – Kobiera (77′ Knera), Pecyna (70′ Marciniak) – Korski (62′ Rogalski), Chojecki (68′ Sarafiński), Mroczek (67′ Porochnicki) – Żylski (62′ Kmak)