Legenda klubu uratowała remis. Arkadiusz Świętosławski w dobrej formie

Sokół Aleksandrów w ramach 23. kolejki Betcris Łódzkiej IV Ligi zremisował 1:1 z Włókniarzem Zelów. Gola w doliczonym czasie gry zdobył Arkadiusz Świętosławski.

To nie był łatwy mecz dla drużyny z Aleksandrowa grającej przed własną publicznością. Mimo że było wiele dogodnych okazji, by strzelić Włókniarzowi gola, to jednak w regulaminowym czasie gry nikt nie był w stanie pokonać dobrze grającego bramkarza gości Kamila Bruchajzera. Zespół trenera Dawida Wnuka 23. minucie wykorzystał błąd defensywy Sokoła i Szymon Czyżewski znalazł się w sytuacji sam na sam z Miłoszem Rogalewiczem. Było 1:0 dla gości.

W końcówce meczu drużyna trenera Radosława Koźlika bardzo chciała zremisować, ale nikt nie był w stanie zdobyć gola. Dopiero w 6. minucie doliczonego czasu dośrodkowanie w pole karne świetnie zakończył Arkadiusz Świętosławski, ratując jeden punkt.

Arek po raz kolejny pokazał, że jest naszą siłą i cieszę się, że uratował nam remis. To niezwykle doświadczony piłkarz, który cały czas pozytywnie wpływa na zespół. Dziś było widać naszą przewagę, jednak nie potrafiliśmy wykorzystać okazji. Szkoda, bo ich nie brakowało, zawiódł element odpowiedniego wykończenia akcji – zaznaczył Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

Kibice byli świadkami niecodziennej sytuacji. W drużynie rywali grał były piłkarz Sokoła Piotr Golański, który do momentu pojawienia się na boisku Arkadiusza Świętosławskiego, był najstarszym piłkarzem przebywającym na boisku. Zawodników dzieli kilka miesięcy, obaj urodzili się w 1979 roku i nadal kochają piłkę. Mało tego! Warto dodać, że Piotr Golański był jednym z wyróżniających się zawodników i rozegrał cały mecz. A Arkadiusz Świętosławski otrzymał kilkanaście minut gry i zdobył gola. To tylko potwierdza, że wiek czasem jest tylko metryką. Zawodnikom życzymy dużo zdrowia!