Kto w czołówce, a kto na dnie – krótkie podsumowanie rozgrywek II-IV ligi

Postanowiliśmy zerknąć, jakie drużyny mają szansę pojawić się w trzeciej lidze oraz z niej spaść oraz jakie zespoły są w tym momencie najbliżej promocji do II ligi.

O ile w tym sezonie do drużyn występujących w III lidze grupie I dołączyło dwóch spadkowiczów z II ligi – Olimpia Zambrów i Polonia Warszawa, to w tym momencie ze świecą szukać można drużyn, które miałyby w przyszłym sezonie spaść na czwarty poziom rozgrywkowy i wylądować w naszej grupie. Najbliżej tego jest Legionovia Legionowo, która znajduje się tuż nad strefą spadkową, wyprzedzając o punkt Rozwój Katowice.

W III lidze gr. I, ku zaskoczeniu wielu kibiców, liderem rozgrywek jest zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Podopieczni Piotra Kupki o dwa punkty wyprzedzają Widzew Łódź oraz o cztery Lechię Tomaszów Mazowiecki. W dole tabeli kolejny raz znajdują się drużyny z Warmii i Mazur oraz Podlasia. Rolimpex GKS Wikielec uzbierał jedynie sześć punktów, a Tur Bielsk Podlaski o trzy oczka więcej. Trzecim spadkowiczem w tym momencie jest Warta Sieradz, która mając piętnaście punktów traci do bezpiecznego miejsca trzy oczka.

Tymczasem jeżeli spojrzymy o jedną klasę rozgrywkową niżej, to z łódzkiego regionu najbliżej awansu jest Unia Skierniewice, która zdominowała swoje rozgrywek. Zespół nie przegrał ani jednego spotkania, a jedynie dwukrotnie dzielił się punktami. Do tego może pochwalić się bilansem 56-6, a nad wiceliderem z Poddębic ma siedem punktów przewagi. W dwóch ligach mazowieckich, walka o grę w barażu jest troszeczkę bardziej zacięta. W grupie południowej na czele znajduje się Pilica Białobrzegi (trzydzieści pięć punktów w piętnastu spotkaniach), a w północnej Korona Ostrołęka (dwadzieścia dziewięć punktów w czternastu meczach). Nad głównymi rywalami (Mszczonowianką Mszczonów i Pogonią II Siedlce), drużyny mają odpowiednio cztery i dwa oczka przewagi.

Na Podlasiu szybko powrócić do III ligi chce spadkowicz, a dokładniej Ruch Wysokie Mazowieckie. Biało-niebiescy wyprzedzają Wissę Szczuczyn o cztery punkty, przegrywając jedynie dwa mecze na piętnaście możliwych. Województwie warmińsko-mazurskim, spadkowicze (Motor Lubawa i Concordia Elbląg) mają sporą stratę do lidera. Na czele rozgrywek znajduje się Znicz Biała Piska, który aż o osiem punktów wyprzedza Tęczę Biskupiec, a nie przegrał przy tym ani jednego spotkania.

Jeżeli spojrzymy zaś na inne trzecie ligi, to nie tylko w naszej grupie występuje zażarta walka o awans do rozgrywek centralnych. W drugiej grupie na pierwszym miejscu znajduje się Elana Toruń, mając tylko punkt przewagi nad Świtem Skolwin oraz dwa nad Bałtykiem Gdynia. W trzeciej grupie z jedną porażką na koncie przewodzi Skra Częstochowa. Nie ma jednak aż takiej dużej przewagi nad resztą, gdyż za sprawą aż sześciu remisów wyprzedza Stal Brzeg oraz Ślęzę Wrocław o trzy punkty. W ostatniej grupie liderem jest Motor Lublin. W przypadku zespołu żółto-biało-niebieskich, przewaga nad drugą Chełmianką Chełm wynosi dwa punkty, a nad innymi trzema zespołami (Wiślanią Jaśkowice, Resovia Rzeszów oraz Wólczanką Wólką Pełkińską) trzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *