Krok od awansu-zapowiedź meczu z KS Kutno

Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki w najbliższą niedzielę zmierzy się z drużyną KS Kutno w ramach ostatniej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się o godzinie 12:00 w Kutnie. Zwycięzca rywalizacji awansuje na szczebel wojewódzki.

Zespół gospodarzy występuje w IV lidze łódzkiej, gdzie zajmuje obecnie 4. pozycję w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Żółto-niebiescy przed starciem z drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego pokonali w Okręgowym Pucharze Polski takie zespoły jak Włókniarz Konstantynów Łódzki (0:1), Zjednoczeni Stryków (0:0, 2-4 w karnych), a także Ner Poddębice (2:4). W ostatnich tygodniach drużyna z Kutna prezentuje średnią formę wygrywając zaledwie dwa spośród pięciu ostatnich spotkań. Warto dodać, że gospodarze są stosunkowo młodym klubem powstałym dopiero w 2014 roku.

Natomiast podopieczni trenera Sławomira Majaka zajmują aktualnie 1. pozycję w tabeli III ligi gr.I. W drodze do V rundy fazy pucharowej Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki wygrał z Victorią Rąbień (1:2), Zawiszą Rzgów (1:4) i Startem Brzeziny (0:2). Jeśli chodzi o starcia pucharowe aktualnie najlepszym strzelcem jest Dawid Sarafiński, który strzelał w każdym meczu kolejnych rund mając na koncie już 4 trafienia. Ważnym jest również, że zielono-biali w tym sezonie wciąż nie odnieśli porażki na wyjeździe.

Co ciekawe obie drużyny spotkały się w poprzednim roku w III rundzie Okręgowego Pucharu Polski, a mecz został rozegrany dokładnie tego samego dnia, co najbliższe spotkanie 25 listopada. Poprzednio padł remis (1:1), a rywalizację po dogrywce zakończyły karne, w których Sokół okazał się lepszy wygrywając (1:3).

niedziela, 25 listopada 2018 r., godz. 12:00

KS Sand Bus Kutno – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *