Kolejne zwycięstwo i trzy punkty – relacja meczu z Sokołem Ostróda

W sobotni wieczór zawodnicy Sławomira Majaka rozgrywali kolejne ligowe spotkanie. W ramach dziewiątej kolejki zmierzyli się z Sokołem Ostróda. W starciu ze swoim imeinnikiem zwyciężyli 2:0.

Od początku spotkania było widać, że zawodników z Aleksandrowa Łódzkiego interesuje tylko gra o pełną pulę. Zawodnicy Sokoła bardzo szybko narzucili swój styl gry, co najwidoczniej nie przeszkadzało gospodarzom, którzy nastawili się przede wszystkim na kontry. Na pierwszą dogodną okazję musieliśmy czekać do 19. minuty. Na 13. metrze do strzału dopadł Paweł Kaczmarek i minimalnie chybił. Chwilę później, piłkarze Ostródy zdołali odpowiedzieć strzałem z dystansu, nieznacznie jednak pomylił się Marcin Kajca.

Nie trzeba było długo czekać na kolejną akcję gospodarzy. Po rozegraniu rzutu różnego, od bramki wznowił jednak grę Jakub Lemanowicz. Zemściło się to bardzo szybko, gdyż już w 39. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne, futbolówkę przejął Dawid Cempa, przełożył obrońcę i pokonał Rafała Bąbla. Tuż przed przerwą, zagrożenie stworzyli jeszcze gracze Jarosława Kotasa, lecz Kajca trafił z rzutu wolnego w boczną siatkę.

Druga odsłona rozpoczęła się równie dobrze, jak w ostatnim meczu z Olimpią Zambrów. Przy rozegraniu rzutu różnego, błąd obrońców wykorzystał Piotr Kasperkiewicz i było 2:0. W 65. minucie, gospodarze byli bardzo blisko złapania kontaktu, lecz w sytuacji sam na sam, z ostrego kąta pomylił się Mateusz Broź. Aleksandrowianie mogli podwyższyć prowadzenie, lecz najpierw nie wykorzystali okazji sam na sam, a następnie z linii wyjął piłkę bramkarz. To były ostatnie ciekawe okazję w Ostródzie, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 2:0. Za tydzień zielono-biali podejmować będą na własnym stadionie Znicz Biała Piska.

Sokół Ostróda – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:1)

0:1 – Dawid Cempa (39′)
0:2 – Piotr Kasperkiewicz (53′)

Sokół O: Bąbel – Maternik, Bieńkowski (76′ Wenglorz), Otręba, Paczkowski, Panek (57′ Lisiecki) – Kajca, Paprzycki (67′ Jodłowski) , Danilczyk, Stryjewski (69′ Wojciechowski) – Broź

Sokół A: Lemanowicz – Żwir, Ślęzak, Gieraga, Głowiński – Bogołębski, Kasperkiewicz, Pecyna (84′ Matuszczyk) – Kaczmarek (90+1′ Majak), Cempa (90+1′ Szymański), Miller (88′ Rogalski)

Żółte kartki: Kasperkiewicz, Pecyna, Woźniczak (Sokół A.)

Sędzia: Paweł Kostko ( PODL. ZPN)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *