Kolejne starcie z beniaminkiem – zapowiedź meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie

Przed zawodnikami Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki kolejne ligowe spotkanie. W sobotę podopieczni Sławomira Majaka zmierzą się z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Ruch Wysokie Mazowieckie jest kolejnym z trzecioligowych beniaminków. Dla naszych sobotnich rywali jest to powrót na czwarty poziom rozgrywkowy po rocznej przerwie. W minionym sezonie, goście rywalizowali w rozgrywkach Saltex IV ligi, gdzie dość pewnie pozostawili w tyle m.in Warmię Grajewo, KS Wasilków, czy Wissę Szczuczyn. Ruch zakończył rozgrywki z siedemdziesięcioma siedmioma punktami na koncie, ponosząc tylko trzy porażki, a strzelając aż dziewięćdziesiąt osiem bramek.

III liga nie jest najwyższym poziomem rozgrywkowym w kraju, w którym grali zawodnicy z Wysokiem Mazowieckie. W latach 2008-2011, drużyna występowała w rozgrywkach II ligi, co ciekawe w dwóch tych sezonach na tym poziomie grali również piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki. Rok po spadku aleksandrowian z II ligą pożegnała się jednak ekipa z Podlasia. Wszystko za sprawą spóźnionego złożenia wniosku licencyjnego.

W dotychczasowej historii spotkań ligowych zdecydowanie lepiej prezentują się zawodnicy Sokoła. Zielono-biali wygrali pięć z sześciu pojedynków, Ruch cieszył się ze zwycięstwa jedynie raz w ostatnim starciu obu ekip na poziomie centralnym. W tych spotkaniach aleksandrowianie zdobyli osiem bramek, tracąc zaledwie trzy. Ostatni raz obie drużyny spotkały się ze sobą w sezonie 2016/2017. Wiosną, Sokół wygrał u siebie 1:0 po bramce Mikołaja Zwolińskiego.

Obecne rozgrywki przyjezdni rozpoczęli za to od porażki na własnym stadionie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:2. Później było już tylko lepiej, Ruch pokonał odpowiednio dwa zespoły z którymi mierzyli się też aleksandrowianie, czyli Ursus Warszawa 2:1 oraz Unię Skierniewice 1:0. Zielono-biali zaś po zwycięstwach z ww. zespołami, odpowiednio 2:0 i 1:0, ulegli w miniony weekend Legionovii Legionowo 0:1. Obie drużyny tracą do liderującego Pelikana Łowicz tylko punkt. Spotkanie rozpocznie się punktalnie o godzinie 17:00.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Ruch Wysokie Mazowieckie / 25.08.2018r., godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *