Kolejne pucharowe starcie – zapowiedź meczu z Zawiszą Rzgów

Nie minął tydzień od ostatniej rundy Okręgowego Pucharu Polski, a już w środę zawodnicy Sławomira Majaka rozegrają kolejną rundę w której wybiorą się do Rzgowa. Przeciwnikiem aleksandrowian będzie miejscowy Zawisza.

Zawisza Rzgów to klub z ponad 70-letnią historią. Błękitno biali w całej swojej historii grają jednak na niższych szczeblach rozgrywkowych, a największym sukcesem była gra w III lidze w latach 2011-2014. Od tego czasu, drużyna notuje jednak spadki w ligowej hierarchii i obecnie rywalizuje z naszymi rezerwami w ramach rozgrywek Łódzkiej Klasy Okręgowej. W minionym sezonie, Zawisza uplasował się na drugim miejscu w tabeli, przegrywając rywalizację z Andrespolią Wiśniowa Góra. W obecnych rozgrywkach po ośmiu kolejkach zajmują trzecie miejsce, za rezerwami ŁKS-u oraz Widzewa. Ostatni raz w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski, piłkarze Zawiszy występowali w poprzednim sezonie, kiedy odpadli w trzeciej rundzie, przegrywając ze wspomnianą wcześniej Andrespolią 0:6. W tym roku, zawodnicy ze Rzgowa pokonali w ramach pucharu Borutę Zgierz 4:2.

Aleksandrowianie przystępują do tego meczu jako zdecydowany faworyt. Podopieczni Sławomira Majaka to lider III ligi, który przegrał do tej pory tylko jedno spotkanie. W ostatniej edycji pucharu, zielono-biali byli o krok od gry w finale rozgrywek. W półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski przegrali jednak w Paradyżu po dogrywce 3:5. Co ciekawego, ten zespół sięgnął ostatecznie po końcowe zwycięstwo i w tym sezonie grał w rozgrywkach krajowego pucharu.  W poprzednią środę, w ramach pierwszego meczu pucharowego, zielono-biali pokonali Victorię Rąbień 2:1. Tym razem jednak Sokół nie wystąpi drugim składem, a w jedenastce możemy spodziewać głównie graczy z III ligi.

Zawisza Rzgów – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 03.10.2018 r., godz. 15:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *