Klasa piłkarska w aleksandrowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego

Sokół Aleksandrów Łódzki będzie kontynuował współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Młodzi piłkarze będą mogli uczyć się i trenować wspólnie.

Od kilku lat w Aleksandrowie Łódzkim istnieje Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Do placówki uczęszczają nie tylko piłkarze, ale m.in. koszykarki czy lekkoatleci. Połączenie nauki ze sportem jest dość istotne, a wydaje się idealnym rozwiązaniem, by drużyna sportowa mogła nie tylko spotykać się na boisku, ale również w szkolnej ławce.

Chcemy, aby nasi piłkarze mogli kontynuować naukę na miejscu. Będą w jednej klasie, a to zdecydowanie ułatwi współpracę między klubem a zawodnikiem. Trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą współpracować z naszymi szkoleniowcami – zaznacza Dariusz Szulc, prezes T.S. “Sokół” Aleksandrów Łódzki.

Jednym z nauczycieli w LO SMS w Aleksandrowie jest trener pierwszej drużyny Michał Bistuła.

To będzie doskonała okazja, by kontynuować naukę w liceum w Aleksandrowie. Oprócz programowych trzech godzin wf, dojdzie jeszcze siedem godzin przeznaczonych na trening specjalistyczny, czyli w przypadku naszego klubu, trening piłkarski. Oczywiście zajęcia dydaktyczne będą traktowane priorytetowo. Po zakończeniu lekcji piłkarze popołudniami będą brać udział w treningach w swoich klubach macierzystych – informuje Michał Bistuła, trener i nauczyciel wf LO SMS w Aleksandrowie.

Na razie jeszcze nie rozpoczął się nabór do placówki. O szczegółach będziemy informować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *