Hiszpańska przygoda młodych piłkarzy. Gol Polaka na Camp Nou!

Od 12 do 21 lutego potrwało zagraniczne zgrupowanie piłkarzy Sokoła Aleksandrów z roczników 2007 i 2008. To był doskonały czas na zdobycie doświadczenia.

Młodzi piłkarze stacjonowali w czterogwiazdkowym hotelu w miejscowości Calella położonym nad samym morzem. Oprócz kompleksu boisk ze sztuczną i hybrydową murawą do dyspozycji była również siłownia, basen do odnowy biologicznej, a także sala konferencyjna czy bilard.

Dobrym miejscem do treningu była również plaża z boiskiem znajdująca się w pobliżu hotelu. Trenowaliśmy codziennie na obiektach “Premia del alt”, położonych 300 metrów od morza – wspomina Tomasz Czerepiński, trener rocznika 2007.

Podczas zgrupowania treningi prowadzili trenerzy z Hiszpanii z licencjami UEFA Pro. Popołudniami był czas na zajęcia we własnym gronie zarówno na plaży jak i na siłowni.

To były wymagające i niezwykle intensywne treningi zwłaszcza z trenerami z Hiszpanii. Poza zajęciami był czas na liczne atrakcje. Na pewno jedną z nich był sparing z miejscową drużyną złożoną głównie z hiszpańskich zawodników. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 6-4 – dodaje Damian Ostrowski, trener rocznika 2008.

Również swój mecz sparingowy rozegrali starsi o rok piłkarze. Sokół pokonał miejscowego rywala 4-2.

Polacy na trybunach, Polak strzela gola!

Największą atrakcją był mecz Ligi Europy pomiędzy Barceloną a Napoli. Aleksandrowianie na własne oczy mogli zobaczyć jednych z najlepszych piłkarzy świata, historyczny stadion, a także gola zdobytego przez reprezentanta Polski Piotra Zielińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

Camp Nou jest nadal pięknym stadionem, 75 tys. kibiców na trybunach zrobiło na każdym z nas wrażenie. Mieliśmy możliwość zwiedzić najsłynniejsze obiekty w Barcelonie. Sagrada Familia oraz Muzeum Camp Nou. Odwiedziliśmy także urokliwe miasteczko Tossa de Mar – dodaje Tomasz Czerepiński.

Sam mecz Ligi Europy musiał być jedną z najpiękniejszych chwil w czasie zgrupowania. Dodatkowo bramka Polaka pobudziła piłkarzy Sokoła, kto wie, może za kila lat wychowanek klubu stanie przed podobną szansą.

To byłoby spełnienie marzeń nie tylko piłkarza, ale również trenera. Niewątpliwie mecz był największą atrakcją. Sam stadion robi wrażenie. Wybraliśmy się również na wycieczkę po tym historycznym obiekcie – zaznacza Damian Ostrowski.

Takie zgrupowanie to czas nie tylko doskonalenia gry w piłkę nożną. To poznanie historii oraz obyczajów innego narodu. Zobaczenie pięknych miejsc, do których być może jeszcze ktoś powróci. Na formę nie mają wpływu tylko i wyłącznie treningi czy mecze sparingowe. Ważna jest również panująca atmosfera, a śmiało trzeba przyznać, że Sokół trenerów Tomasza Czerepińskiego i Arkadiusza Nowackiego oraz trenera Damiana Ostrowskiego, to drużyny mające ze sobą bardzo dużo wspólnego. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości pojawią się kolejne piłkarskie wycieczki.

Składamy wielkie podziękowania dla organizatora firmy BK Turismo oraz firmy przewozowej Raf Trans, bez nich nie byłoby to możliwe – dodają szkoleniowcy.

Podczas zgrupowania drużynami opiekowali się trenerzy Tomasz Czerepiński, Damian Ostrowski i Arkadiusz Nowacki oraz prezes klubu Dariusz Szulc. Była również grupa rodziców piłkarzy.

Więcej zdjęć znajdziemy tutaj –> Sokół Aleksandrów 2007 i Sokół Aleksandrów 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *