Gwiazda rywala: Tomasz Wełnicki

Czołowym graczem rezerw warszawskiej Legii z pewnością jest Tomasz Wełnicki. Zawodnik ma za sobą występy m.in w Niemczech oraz Austrii.

Urodzony w Olsztynie zawodnik, właśnie w rodzinnym mieście rozpoczynał swoją przygodę z piłką, a dokładniej w miejscowej Warmii Olsztyn. Jego talent szybko został dostrzeżony przez niemieckich scoutów i swoją juniorską przygodę kontynuował w VfL Bochum 1848. Pierwsze seniorskie występy zaliczył za to w innej drużynie naszych zachodnich sąsiadów, a dokładniej FC Nurnberg VfL. Nie zdołał jednak przebić się do pierwszej drużyny i głównie grał w rezerwach.

W przerwie zimowej sezonu 2010/2011 postanowił zmienić otoczenie i udać się do Austrii, gdzie spędził dwa i pół roku. W drużynie Kapfenberger SV zanotował dwadzieścia cztery występy w najwyższej klasie rozgrywkowej.  Warto jednak wspomnieć w sezonie 2011/2012 doznał poważniejszego urazu, który wykluczył go ze sporej części sezonu.

Latem 2013 roku, obrońca postanowił powrócić jednak do rodzinnego kraju, a dokładniej do Górnika Zabrze, gdzie zagrał w sześciu spotkaniach Ekstraklasy. Następnie reprezentował też barwy Stomilu Olsztyn, Zawiszy Bydgoszcz, a latem tego roku związał się z rezerwami warszawskiej Legii. W barwach “Wojskowych” rozegrał póki co komplet spotkań, grając w każdym z nich po dziewięćdziesiąt minut. Do tego strzelił jedną bramkę w ostatnim ligowym starciu z MKS-em Ełk.

foto: Legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *