Gwiazda rywala – Tomasz Chałas

Kolejnym zawodnikiem, którego przedstawimy w ramach naszego cyklu “Gwiazda Rywala” będzie Tomasz Chałas.

Urodzony w Pruszkowie napastnik, właśnie w rodzinnym mieście rozpoczynał swoją przygodę z piłką w miejscowym Zniczu. Na swój debiut w seniorskiej piłce musiał czekać do 2004 roku, kiedy to grał w Agrykolii Warszawa. Tam spędził jednak jedynie pół roku, aby wiosną sezonu 2004/2005 wrócić do Znicza i zagrać tam dwa spotkania w barażach o II ligę. W dwumeczu z Ruchem Chorzów lepsi okazali się gracze ze Śląska, a Tomasz musiał nadal występować w niższej klasie rozgrywkowej.

W klubie z Pruszkowa grał przez kolejne trzy sezony z roczną przerwą z powodu urazu. Po tym okresie na pół roku znalazł się w zespole Legii Warszawa. W klubie ze stolicy występował jednak w rezerwach lub Młodej Ekstraklasie. Po pół roku ponownie wrócił do Pruszkowa, skąd w sezonie 2010/2011 odszedł do Górnika Zabrze.

Właśnie w klubie ze Śląska przyszło mu debiutować w Ekstraklasie. Jedna runda nie przekonała jednak do siebie działaczy Górnika, którzy bez żalu pozbyli się napastnika. Na kolejne występy w najwyższej klasie rozgrywkowej, 29-latek musiał czekać dwa lata, zaliczając odpowiednio Dolcan Ząbki, Zawiszę Bydgoszcz i Olimpię Elbląg. Po przygodzie z ostatnim z wyżej wymienionych klubów przeniósł się na rok do Szczecina, gdzie w czternastu spotkaniach zdobył jedynie dwie bramki.

Kolejne lata to następne tułaczki. Tomasz grał w takich klubach jak Kolejarz Stróże, ponownie Dolcan Ząbki, Stomil Olsztyn, ponownie Znicz Pruszków oraz Ursus Warszawa i MKS Kluczbork.

Latem, napastnik związał się z Polonią Warszawa. Początkowo wchodził z ławki, lecz od dwóch spotkań jest pierwszym wyborem trenera Krzysztofa Chrobaka. Rozegrał do tej pory 219 minut, zdobywając przy tym dwa gole.

foto: Polonia Warszawa youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *