Gwiazda rywala – Paweł Sobolewski

Przed kolejnym ligowym spotkaniem ponownie postanowiliśmy przestawić jednego z kluczowych zawodników naszych rywali. Tym razem padło na grającego trenera MKS-u, Pawła Sobolewskiego.

Urodzony w Ełku zawodnik właśnie w swoim rodzinnym mieście rozpoczynał swoją przygodę z piłką. W barwach Mazura Ełk pomocnik debiutował w seniorskim futbolu, a miało to miejsce w sezonie 1994/1995. W drużynie z Ełku spędził siedem sezonów z krótką półroczną przerwą na pobyt w Wigrach Suwałki.

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2000/2001, 37-latek opuścił rodzinne miasto i przeniósł się do Warmii Grajewo. Tam spędził kolejne trzy lata, mając przy tym ponownie półroczną przerwę. Tym razem jednak w zespole Jagiellonii Białystok.

W sezonie 2003/2004, klub ze stolicy województwa podlaskiego postanowił jednak na stałe sięgnąć po Pawła Sobolewskiego.W drugoligowej Jadze spędził trzy i pół roku, będąc przy tym czołowym zawodnikiem drużyny. W ekipie z Białegostoku rozgrywał sto dwa spotkania i zdobył osiem bramek.

Bardzo dobre występy zaowocowały transferem na najwyższy stopień rozgrywkowy w Polsce. Kolejnym klubem w jego karierze była Korona Kielce. W barwach złocisto-krwistych występował przez blisko dziewięć i pół roku. Rozegrał sto siedemdziesiąt siedem spotkań, piętnastokrotnie przy tym pokonując bramkarzy rywali.

Po blisko dekadzie gry w Ekstraklasie, gracz postanowił powrócić w rodzinne strony i minionego lata związał się z MKS-em Ełk. W poprzednich rozgrywkach zaliczył dwadzieścia pięć występów oraz zdobył dwie bramki. Od tego sezonu,  37-latek jest grającym trenerem drużyny. Jak do tej pory rozegrał dwa mecze, z Sokołem Ostróda i Wartą Sieradz.

Foto: Mariusz Radowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *