Gwiazda rywala – Daniel Mąka

Czołowym zawodnikiem środowego rywala Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki jest Daniel Mąka.

Urodzony w Warszawie zawodnik właśnie w rodzinnym mieście rozpoczynał swoją przygodę z futbolem, a dokładniej w juniorach Agrykoli Warszawa. Szybko jednak przeniósł się do warszawskiej Polonii i po pół roku spędzonym w drużynie rezerw, wiosną 2006 roku, w wieku 18 lat, zanotował dwa występy na poziomie Ekstraklasy.

Ten sezon nie był udany dla Czarnych Koszul, gdyż drużyna ze stolicy musiała pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową w kraju. Kolejny rok Daniel był głównie zmiennikiem, aby w sezonie 2007/2008 być podstawowym graczem drużyny i zanotować powrót do Ekstraklasy. Przez kolejne dwa lata zaliczył trzydzieści dwa występy w krajowej elicie, sześciokrotnie pokonując bramkarzy rywali.

Kolejne lata nie były już dla niego tak udane, a zawodnik nie mógł znaleźć sobie miejsca na piłkarskiej mapie Polski. Następne sezony spędzał kolejno w Termalice Bruk-Bet Nieciecza, Polonii Bytom, Zawiszy Bydgoszcz, GKS-ie Tychy i ostatnie dwa lata w pierwszoligowej Bytovii Bytów.

Od poprzedniego sezonu, pomocnik związał się z Widzewem, gdzie przeżywa swoją drugą młodość. 29-latek zdobył w minionym sezonie siedemnaście bramek, będąc najlepszym strzelcem zespołu z Al. Piłsudskiego. W obecnych rozgrywkach, zawodnik idzie w podobnym kierunku, gdyż już dwukrotnie pokonał bramkarzy rywali.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *