Finał Mundialito 2018 w Aleksandrowie Łódzkim? Zagłosuj i Ty!

Aleksandrów Łódzki jest jednym z miast w których wiosną 2018 roku mógłby zostać zorganizowany turniej dla dzieci – Mundialito. Żeby jednak tak było, potrzebne są głosy w Budżecie Obywatelski Województwa Łódzkiego.

Mundialito to turniej dla dzieci organizowany na wzór Mistrzostw Świata rozgrywanych w 2018 roku w Rosji. Wziąć w nim mają udział chłopcy i dziewczęta z województwa łódzkiego.

Projekt zakłada przeprowadzenie eliminacji i finału subregionu zachodniego w dwóch kategoriach wiekowych: 2006 i młodsi oraz 2009 i młodsi.

Eliminacje miałyby się odbyć w maju 2018 roku. Arenami zmagań mają być: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Uniejów, Aleksandrów Łódzki, Wieruszów, Pajęczno, Zduńska Wola i Sieradz. W każdym mieście musi wystąpić przynajmniej 16 drużyn. Do finałów awansują cztery najlepsze ekipy z każdej grupy.

Wielkie finały mają się odbyć się w czerwcu w Konstantynowie Łódzkim i Aleksandrowie Łódzkim. Jedno miasto będzie areną zmagań rocznika 2006, a drugie 2009. Wszystkie ekipy walczące w finałach przystąpią do losowania kraju w imieniu którego będą grać. Jeśli wylosują np. Argentynę, to otrzymają od organizatora stroje, które pozwolą im wcielić się w daną reprezentacje.

Celem jest integracja dzieci z poszczególnych klubów, szkół i osiedli oraz odkrycie nowych talentów piłkarskich. Projekt zakłada udział 3360 dzieci.

O przeprowadzenie imprezy z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego nie będzie jednak łatwo. Zarekomendowanych do głosowania zostało 209 projektów z całego województwa. Na projekt Mundialito można już głosować w różnych formach, które są opisane tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *