Drużyny Sokoła poznały rywali w Pucharze Polski

Wiemy już z kim w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski zagra pierwsza i druga drużyna Sokoła Aleksandrów Łódzki. Podopieczni Sławomira Majaka wybiorą się do pobliskiego Rąbienia, gdzie zmierzą się z miejscową Victorią. Tymczasem rezerwy zagrają na wyjeździe z GKS-em Ksawerów.

Pierwszym rywalem, który stanie na drodze piłkarzom Sławomira Majaka w zdobyciu Wojewódzkiego Pucharu Polski będą Victoria Rąbień. Klub z pobliskiej miejscowości wywalczył dwa lata temu awans do A Klasy i niewiele zabrakło, aby już w swoim drugim sezonie wywalczył awans do Łódzkiej Klasy Okręgowej. Walka trwała do samego końca, a ostatecznie lepsze okazały się ekipy Bzury Ozorków i rezerw KS Kutno, które ostatecznie miały 4 i 1 punkt przewagi.

Ostatni raz w rozgrywkach pucharowych, niebiesko-żółci grali w sezonie 2014/2015.  Odpadli wtedy w II rundzie, przegrywając z Nerem Poddębice 1:5. Wcześniej jednak wyeliminowali MKS Mianów (4:0) oraz rezerwy Sokoła Aleksandrów Łódzki (0:1). Nasza pierwsza drużyna była za kilka miesięcy temu o włos od finału Wojewódzkiego Pucharu. Dotarli aż do półfinału, gdzie przegrali ostatecznie po dogrywce z przyszłym triumfatorem rozgrywek KS Paradyż 3:5. Mecz między obiema ekipami odbędzie się 26 września o godzinie 16:00.

Tymczasem GKS to ligowy rywal aleksandrowian w rozgrywkach Łódzkiej Klasy Okręgowej. Piłkarze z Ksawerowa wrócili na ten poziom rozgrywkowy po jedenastu latach spędzonych w A Klasie. W minionym sezonie w cuglach wywalczyli jednak awans, mając 13 punktów przewagi nad GLKS-em Dłutów. Dla niebiesko-białych będzie to powrót do Okręgowego Pucharu Polski po ośmiu latach. Co ciekawe rywale dotarli wtedy do II rundy i oddali mecz walkowerem pierwszej drużynie Sokoła.

Zawodnicy trenera Kamila Kmiecia w ostatniej edycji Pucharu odpadli już w I rundzie. Po dogrywce przegrali z PTC Pabianice 1:4. Dla zielono-białych będzie to idealna okazja do rewanżu za ostatnią porażkę z zespołem z GKS-u. W miniony weekend przegrali bowiem u siebie 3:5. Mecz odbędzie się również 26 września w Ksawerowie, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 16:00.

Pełny zestaw par II rundy Okręgowego Pucharu Polski:

AKS SMS Łódź – Stal Głowno
Błękitni Dmosin – UKS SMS Łódź
GKS Ksawerów – Sokół II Aleksandrów Łódzki
Iskra Głowno – LKS Sarnów/Dalików
Jutrzenka Bychlew – Bzura Ozorków
KAS Konstantynów Łódzki – PTC Pabianice
KKS Koluszki – Widzew II Łódź
LKS Rosanów – Orzeł Parzęczew
LKS Sokół Popów – ŁKS II Łódź
Ner Poddębice – Andrespolia Wiśniowa Góra
Start Brzeziny – Włókniarz Pabianice
Termy Uniejów – Zjednoczeni Stryków
Victoria Rąbień – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki
Witonianka Witonia – KS Kutno II
Włókniarz Konstantynów Łódzki – KS Kutno
Zawisza Rzgów – Boruta Zgierz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *