Drugi mecz i drugie zwycięstwo drużyny trenera Tomasza Bogdańskiego

W sobotę dla Sokoła U-14 odbył się drugi mecz w II lidze wojewódzkiej. Gospodarze ze Zduńskiej Woli od początku chcieli pokazać, że to oni są bardziej doświadczonym zespołem na tym poziomie rozgrywkowym, ale już w 2 minucie Sokół wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie drużyna trenera Tomasza Bogdańskiego wygrała 4:1.

Rzut wolny po faulu przed polem karnym na Olejniczaku wykonał Maurycy Lotka. Oddał na tyle precyzyjny strzał, że bramkarz musiał wyciągać piłkę z bramki. Niespełna kwadrans później kolejny stały fragment gry zielono-biali zamienili na gola. Tym razem rozpoczęli grę krótkim rozegraniem przy rzucie rożnym i Jakuba Westwal mocno wbił piłkę w pole karne. Podanie okazało się na tyle precyzyjne, że futbolówka wpadła w samo okno bramki. Tym sposobem Sokół schodził na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa była już pod hasłem „dominacji Sokoła”, co przyniosło kolejne trafienia. Na 3:0 po rzucie rożnym wykonanym przez Dominika Dolacińskiego, piłkę w bramce gospodarzy umieścił Mikołaj Kaucz. Chwilę później napastnik Zduńskiej Woli wykorzystał błąd aleksandrowskiej drużyny i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się, zdobywając gola na 3:1. Jak się okazało, była to bramka na pocieszenie, bo wynik tego spotkania ustalił Gracjan Kubiak wykorzystując prostopadłe podanie od Filipa Tajchmana.

Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i gramy coraz lepiej na dużym boisku. Skupiamy się jednak na dalszej pracy, ponieważ z każdym dobrym wynikiem kolejny przeciwnik będzie coraz bardziej skoncentrowany na mecz z nami – zaznacza Tomasz Bogdański, trener Sokoła Aleksandrów.

MGUKS Pogoń Zduńska Wola – Sokół Aleksandrów 1:4
Bramki do Sokoła: Maurycy Lotka, Jakub Westwal, Mikołaj Kaucz, Gracjan Kubiak.

Skład Sokoła: Kaczmarek – Dolaciński, Ledzion, Skoczeń, Maciejewski – Szczepański, Kaucz, Lotka – Westwal, Szczepaniak, Olejniczak.