Dawid Cempa daje zwycięstwo w Morągu – relacja meczu z Kaczkanem Huraganem

W sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki odnieśli szóste kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali na wyjeździe Kaczkana Huragana Morąg 1:0. Bramkę w 90. minucie zdobył najlepszy strzelec drużyny Dawid Cempa.

Od początku spotkania w obu drużynach widać było, że jedna i druga strona nie zamierzała kalkulować i w interesie było zdobycie tylko kompletu punktów. Pierwsza połowa przebiegała jednak pod dyktando gospodarzy, który stworzyli sobie trzy bardzo dobre szanse do zdobycia gola. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam pomylił się jednak Joao Augusto, a kibice z Morąga ze zdumieniem przecierali oczy. Aleksandrowianie co prawda próbowali się odgryzać, lecz niewiele z tego wynikało, a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W szatni z pewnością padło sporo ostrych słów w przerwie, na drugą połowę zespół wyszedł w o wiele lepszym nastawieniem, a przebieg spotkania się wyrównał. W 57. minucie aleksandrowianie przeprowadzili bardzo składną akcje, lecz jedno podanie za dużo zaprzepaściło całe wysiłki. Mateusz Lawrenc był zmuszony również kilkukrotnie do interwencji, lecz za każdym razem był na posterunku. Tymczasem w 80. minucie, Huragan powinien po raz kolejny wyjść na prowadzenie. Jakub Lemanowicz wyszedł do piłki, a po chwili Paweł Łysiak próbował lobował na pustą bramkę. Piłka nie znalazła jednak drogi do siatki.

Końcówka należała jednak ponownie do zielono-białych. W 89. minucie, świetną szansę zmarnował Michał Miller. Zamiast decydować się na strzał, podał do kolegi, a przeciął to zagranie obrońca gospodarzy. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ponownie drużyny nie zawiódł Dawid Cempa. Długie zagranie z połowy boiska minęło linie obrony, a napastnik głową pokonał Lawrenca. Dzięki tej bramce Sokół utrzyma pozycje lidera przynajmniej do kolejnego tygodnia i notuje już serię sześciu zwycięstw z rzędu.

Kaczkan Huragan Morag – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:0)

0:1 – Dawid Cempa (90+2′)

Kaczkan: Lawrenc – Maciążek, Łysiak, Paliwoda, Kruczkowski, Jajkowski, Augusto, Michałowski (85′ Bartkowski), Mroczkowski (80′ Boczko) , Biedrzycki, Galik

Sokół: Lemanowicz – Pawlak, Ślęzak, Gieraga, Sarafiński – Bogołębski, Pecyna, Kasperkiewicz – Żwir, Cempa, Miller

Żółte kartki: Joao Augusto (Kaczkan) – Kasperkiewicz, Miller (Sokół)

Sędzia: Piotr Chojnacki