Damian Marciniak powołany do reprezentacji Polish Soccer Skills

Damian Marciniak trenujący na co dzień pod okiem trenera Krzysztofa Szabeli, otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polish Soccer Skills. Piłkarz został wybrany spośród 7000 uczestników otwartych obozów organizowanych przez fundację.

Damian Marciniak otrzymał powołanie do reprezentacji U 17 (rocznik 2004). Polish Soccer Skills to projekt społeczny, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży. Projekt jest realizowany na kilku uzupełniających się obszarach stanowiących razem kompleksowe rozwiązanie.

Powołanie Państwa zawodnika jest efektem szkolenia młodych piłkarzy prowadzonego przez klub, dlatego na ręce trenera pragniemy złożyć szczególne podziękowania i gratulacje. Życzymy wytrwałości w realizacji kolejnych działań, wierząc, że przyniosą one jeszcze więcej sukcesów. Reprezentacja Polish Soccer Skills jest projektem, który ma na celu pomóc najbardziej perspektywicznym zawodniczkom i zawodnikom w ich dalszym rozwoju. W trakcie najbliższego sezonu nasze reprezentacje będą miały okazję do udziału w ceremonii inauguracyjnej, która odbędzie się na Tauron Arenie w Krakowie, krajowym zgrupowaniu w COS OPO Cetniewo oraz zagranicznym zgrupowaniu, w trakcie którego zmierzą się z młodzieżowymi drużynami klubów Bundesligi, La Liga, Premier League, czy Serie A – zaznacza Ewelina Stępień-Kunik, prezes fundacji Polish Soccer Skills.

Co czeka teraz młodego piłkarza?

5 grudnia zaplanowane jest oficjalne rozpoczęcie sezonu 2020/2021, uroczystość inauguracyjna Reprezentacji Polish Soccer Skills odbędzie się na Tauron Arenie w Krakowie. Następnie od 2 do 8 stycznia odbędzie się zgrupowanie Reprezentacji Polish Soccer Skills w Centralnym Ośrodku Sportu, Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. A wiosną planowane jest zagraniczne zgrupowanie Reprezentacji Polish Soccer Skills.

Damian od kilku tygodni trenował z pierwszą drużyną i świetnie sobie radził. Z powodzeniem rozegrał również kilka meczów w drużynie rezerw. Obecnie leczy kontuzję. Jest perspektywicznym i ambitnym zawodnikiem oraz posiada wszelkie cechy, aby zostać świetnym piłkarzem. Mam nadzieję, że w niedługiej przyszłości zasili szeregi trzecioligowego Sokoła – podkreśla Krzysztof Szabela, trener Sokoła Aleksandrów, rocznika 2004.

Przed młodym piłkarzem szansa na podniesienie umiejętności. Miejmy nadzieję, że wykorzysta swój potencjał i w przyszłości będzie miał przyjemność zagrać na najwyższym sportowym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *