Cztery bramki w Zduńskiej Woli. Wygrana Sokoła z Pogonią

W sobotę Sokół Aleksandrów Łódzki rozegrał swój trzeci mecz towarzyski w czasie przygotowań. Pokonał w Zduńskiej Woli miejscową Pogoń. Dla aleksandrowian to trzecie zwycięstwo podczas obozu przygotowawczego.

Do tej pory drużyna trenera Dawida Kroczka zagrała z drużynami teoretycznie słabszymi. Najpierw udało się pokonał czwartoligowca ze Strykowa 3:1, prowadzonego przez trenera Łukasza Wijatę. Następnie przyszedł czas, by sprawdzić młodość Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ten mecz zakończył się zwycięsko 4:1. Trzeci sparing w ciągu siedmiu dni został rozegrany w sobotę z Pogonią Zduńska Wola. Zakończył się wynikiem 4:0 dla Sokoła. Szkoleniowcem naszego ostatniego rywala jest znany dobrze w Aleksandrowie Michał Bistuła.

Mecze towarzyskie mają za zadanie przede wszystkim przećwiczyć różne warianty gry, elementy taktyczne, a także szkoleniowcy mogą spojrzeć na dyspozycję piłkarzy na poszczególnych pozycjach. Sztab szkoleniowy podczas gry towarzyskiej może być bardziej elastyczny i pozwolić sobie na nieco więcej, niż podczas ligi.

Sokołowi pozostały jeszcze dwa mecze sparingowe. 25 lipca piłkarze zgrają z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Maz., natomiast ostatnim testem przed startem ligi będzie spotkanie z beniaminkiem drugiej ligi KKS Kalisz. 8 sierpnia teoretycznie zaplanowano pierwszą kolejkę III ligi gr. 1. Terminarz nadal nie jest znany.

Pogoń Zduńska Wola – Sokół Aleksandrów 0:4 (0:3)
Bramki: 19. Misiak, 23. Dziuba, 31. Pecyna, 89. Adamiak.

Skład Sokoła z pierwszej połowy: Gorzelański – Rzeźniczak, Bartosiński, Lis, Szarpak – Pióro, Witasiak, Pecyna, Dziuba – Wolinowski, Misiak.

Skład Sokoła z drugiej połowy: Kaniecki – Nowacki, Gieraga, Woźniczak, Jończyk – Kania, Bogołębski, Adamiak, Pióro – Sołtysiński, Przezak.

Plan sparingów:

11 lipca – Zjednoczeni Stryków (wyjazd) – wygrana 3:1
15 lipca – Szkoła Mistrzostwa Sportowego Centralna Liga Juniorów (wyjazd) – wygrana 4:1
18 lipca – Pogoń Zduńska Wola (wyjazd) – wygrana 4:0