Cenna lekcja od wicelidera – relacja meczu z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie

W środowe popołudnie Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozgrywał spotkanie z wiceliderem tabeli, ekipą Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Po ciężkim boju Finishparkiet pokonał nasz zespół 3:1.

Nasza drużyna bardzo odważnie weszła w mecz i od pierwszych minut próbowała przycisnąć gospodarzy. Mimo to jednak Finishparkiet jako pierwszy oddał strzał. Uderzenie Macieja Wolskiego zostało zablokowane. Nie minęło kilka minut, a Sokół mógł cieszyć się z prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najlepiej odnalazł się Damian Bierżyński i umieścił piłkę w siatce.

To tylko poddenerwowało gospodarzy, którzy szybko ruszyli do odrabiania strat, próbując dośrodkowywać piłkę w pole karne. W końcu trzecia centra przyniosła skutek. Zagranie zamknął niepilnowany Michał Miller i było 1:1.

Kolejne minuty były troszeczkę pod dyktando Drwęcy. Podopieczni Sławomira Majaka nie potrafili jednak znaleźć złotego środka na naszą defensywę. Niecelnie uderzył Grzegorz Domżalski, a w odpowiedzi to samo uczynił Łukasz Marciniak. Jeszcze przed przerwą celnym uderzeniem popisał się Wolski, lecz pewnie interweniował Michał Brudnicki. Do szatni obie drużyny schodziły remisując.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli gracze z Aleksandrowa. Po rozegraniu rzutu wolnego, dwukrotnie próbowali oddać strzał, lecz za każdym razem piłka zatrzymywała się na obrońcach gospodarzy. Drwęca ponownie próbowała odgrażać się dośrodkowaniami i w końcu po jednym z nich padła kolejna bramka. Centrę z rzutu wolnego Domżalskiego piąstkował Brudnicki, futbolówka spadła przed pole karne i kapitalnie złożył się do uderzenia Jakub Szarpak. Nasz golkiper był bez szans.

Ta bramka całkowicie podcięła skrzydła zielono-białym. Dziesięć minut później po rozegraniu rzutu rożnego, Miller głową ponownie wpakował piłkę do siatki i marzenia o zwycięstwie znacząco się oddaliły.

Kolejne minuty nie przynosiły już zmiany rezultatu. Drwęca grała konsekwentnie i próbowała jeszcze podwyższyć prowadzenie. Na nasze szczęście się to nie udało, a mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 3:1(1:1)

0:1 – Damian Bierżyński (14′)
1:1 – Michał Miller (22′)
2:1 – Jakub Szarpak (62’)
3:1 – Michał Miller (72’)

Finishparket: Paprocki – Kowalczyk, Kostkowski, Wójcinowicz, Głowiński, Bartusiak, Wolski, Szarpak (82’ Czarnota), Domżalski (76’ Kuciński), Miller (90′ Olszewski), Jackiewicz (84’ Twardowski)

Sokół: Brudnicki – Bierżyński, Zwoliński, Woźniczak Stępień – Kobiera – Rogalski, Marciniak, Chojecki (77’ Kowalczyk), Wrzesiński– Michałek

Żółte kartki: Wolski (Finishparkiet ) – Michałek (Sokół)

Sędzia: Radosław Makowiecki (MZPN)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *