Brązowy Certyfikat PZPN dla Sokoła?

Sokół Aleksandrów Łódzki jako jeden z czterech klubów naszego województwa wziął udział w szkoleniu pilotażowym dotyczącym Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, które odbyło się w siedzibie PZPN w Warszawie. Nasz klub reprezentował trener Jakub Światłowski.

Znaleźliśmy się w gronie 160 klubów Polsce do pilotażowych szkoleń z tego programu. Wyróżnił nas Łódzki Związek Piłki Nożnej, bo spełniamy pełne wymagania. Wśród przedstawicieli byli również działacze Resovii Rzeszów, Stali Stalowa Wola, Beniaminka Krosno, Stali Rzeszów czy Hetmana Włoszczowa. Szkolenie było bardzo ciekawe, prowadzący w profesjonalny sposób wytłumaczyli wszystkie zagadnienia oraz wymagania dotyczące certyfikacji oraz poszczególnych wyróżnień dla klubów. Staramy się o brązową gwiazdkę – zaznacza Jakub Światłowski, szkoleniowiec rezerw Sokoła Aleksandrów.

Trener Jakub Światłowski na szkoleniu

Z województwa łódzkiego na szkoleniu znaleźli się również przedstawiciele Warty Sieradz, UKS SMS Łódź oraz Widoku Skierniewice. Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu Sokół Aleksandrów otrzyma brązową gwiazdkę PZPN.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczenie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez PZPN dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności. Więcej na temat tego projektu znajdziemy tutaj -> Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

fot. pzpn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *