Bezbramkowy remis z Unią Skierniewice

W drugim sparingu w ramach przygotowań do zbliżającego sezonu, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki zremisowali z Unią Skierniewice 0:0.

Pierwsze minuty nie przyniosły za wiele ciekawych okazji podbramkowych. Gracze Unii cierpliwie wyczekiwali swoich szans z kontrataków, pozwalając tym samym naszej drużynie konstruować atak pozycyjny. W pierwszym kwadransie, jedyną godną uwagi akcją było nieczyste uderzenie Jakuba Rogalskiego z szesnastki, po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska.

W 16. minucie, pierwszy sygnał do ataku dali goście. Prostopadłe podanie na lewe skrzydło otrzymał zawodnik ze Skierniewic, zdecydował się na uderzenie, a piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Michała Brudnickiego. Kilka minut później świetną sytuację zmarnował Sokół. Arkadiusz Porochnicki zagarnął piłkę na lewej stronie, zaraz przy linii pola karnego i zagrał do środka do Kamila Żylskiego. Strzał napastnika zielono-białych w ostatniej chwili zablokował jednak powracający obrońca.

Kolejne minuty nie przynosiły za wielu szans po obu stronach boiska. Unia oddała dwa niecelne strzały, a Sokół zaś odpowiedział zablokowanym uderzeniem z rzutu wolnego Łukasza Chojeckiego. Do przerwy był zatem bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie, pierwsi do głosu doszli zawodnicy rywali. Najpierw uderzenie jednego z graczy Unii zablokował Przemysław Woźniczak, a dwie minuty później napastnik gości przegrał pojedynek sam na sam z Brudnickim, uderzając obok bramki. Minutę później jeszcze jedną okazję mieli podopieczni Rafała Smalca. Po przebiegnięciu ponad pół boiska, Kamil Sabiłło uderzył jednak niecelnie po długim rogu.

Kolejne fragmenty gry przyniosły również wiele emocji. Najpierw w 57. minucie, oko w oko z bramkarzem stanął Jakub Szarpak, przerzucił nad nim piłkę, lecz minęła ona słupek bramki. Dwie minuty później, Sokół mógł odetchnąć po tym, jak strzał jednego z graczy gości zatrzymał się na poprzeczce.

Od tego momentu tempo gry na Rudzie Bugaj znacząco spadło i ciężko było doszukiwać się kolejnych sytuacji. Unia zaskoczyła jednym zablokowanym uderzeniem, w naszej drużynie zaś, prosto w bramkarza strzelił Sebastian Kobiera, a następnie w obrońcę, Dominik Głowiński. Tuż przed końcem meczu aleksandrowianie mogli wyjść jeszcze na prowadzenie. Po kombinacyjnej akcji, z kilku metrów prosto w obrońcę trafił jednak Szarpak.

Kolejny mecz podopieczni Piotra Kupki rozegrają w środę z Łódzkim Klubem Sportowym.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Unia Skierniewice 0:0 (0:0)

Skład Sokoła: Brudnicki – Tomczak (46’Pawlak), Bierżyński (46’Ślęzak), Woźniczak (70’Bierżyński), Głowiński – Knera (46’Kobiera), Pecyna (46’Marciniak) – Rogalski (46’Kadłubiak), Chojecki(46’Pietrasiak), Porochnicki (46’Szarpak) – Żylski(70’Chojecki)