Bezbarwne spotkanie i podział punktów w stolicy – relacja meczu z Polonią Warszawa

Po raz drugi w tym sezonie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki schodzili z placu gry bez zwycięstwa. Tym razem podzielili się punktami w Warszawie, gdzie zremisowali z Polonią 0:0.

Od początku spotkania, tempo gry próbowali narzucać zawodnicy prowadzeni przez Krzysztofa Chrobaka. Mimo to w pierwszym kwadransie nie mogliśmy doczekać się groźniejszych okazji zarówno pod bramką Sokoła, jak i Polonii. Na próby z dystansu decydowali się Piotr Maślanka oraz Kamil Żylski. Nic jednego z tego nie wynikało.

Z czasem zielono-biali zaczęli przejmować inicjatywę i w 18. minucie po błędzie Mateusza Tobjasza powinni wyjść na prowadzenie. Golkiper gospodarzy wybił źle piłkę, zostawiając całą bramkę pustą. Futbolówka spadła pod nogi Żylskiego, a ten skiksował i nie potrafił wyprowadzić swojego zespołu na prowadzenie. W zasadzie to była jedyna godna uwagi akcja w tej pierwszej części gry. Do przerwy Polonia dłużej utrzymywała się przy piłce, próbowała zagrażać bramce Michała Brudnickiego, ale nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji.

Od początku drugiej połowy, piłkarze Piotra Kupki byli bardzo zmotywowani i z impetem ruszyli na rywala, wywalczając sobie cztery, a może pięć rzutów rożnych w pierwszych pięciu minutach. Mimo optycznej przewagi, groźniejszą sytuację jako pierwsi stworzyli gospodarze. Crossowe podanie w pole karne zgrał do środka Tomasz Chałas, a tam z pierwszej piłki uderzył Mateusz Małek i minimalnie chybił.

Z minuty na minutę gra zaczęła się coraz bardziej zaostrzać, a na plac gry musiała wbiegać pomoc medyczna zarówno jednej i drugiej drużyny. Aktywny od momentu wejścia na boisko był Bartosz Mroczek. Widać było, że gra ofensywna na tym zyskała. Pomocnik nie bał się pojedynków jeden na jeden oraz dobrze obsługiwał podaniami kolegów. Próby z dystansu wędrowały jednak nad poprzeczką albo obok bramki. Mimo usilnych starań obu zespołów, wynik nie uległ zmianie i kluby muszą zadowolić się z jednego punktu.

Polonia Warszawa – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:0

Polonia: Tobjasz -Bochenek, Choroś, Zembrowski, Marczak (90+1 Szymierski), Gawron, Chałas (89′ Szabat), Kluska, Wiśniewski, Małek (78′ Sauczek), Maślanka (83′ Wojdyga)

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak, Woźniczak, Bierżyński – Bogołębski (71′ Marciniak), Kobiera – Korski (71′ Kadłubiak), Chojecki (46′ Mroczek), Szarpak – Żylski (90+1′ Knera)

Żółte kartki: Wiśniewski, Szabat (Polonia) – Ślęzak, Pawlak (Sokół)

Sędzia: Kamil Żmijewski (MZPN)