Wokół meczu z ŁKS Łomża

W sobotę Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrał kolejne ligowe spotkanie. Tym razem zielono-biali pokonali na wyjeździe ŁKS Łomża 2:0.

Premierowe trafienie

Pierwszy gol sobotniego spotkania autorstwa Jakuba Rogalskiego był jego pierwszą bramką w rozgrywkach III ligi. Dla 18-latka mecz z ŁKS-em był szesnastym występem w tym sezonie, a ósmym, kiedy rozpoczął zawody od pierwszej minuty.

Udany rewanż

W pierwszym spotkaniu obydwu ekip rozgrywanym w Aleksandrowie Łódzkim lepsi byli gracze z Łomży, którzy po trafieniach Pawła Wasiulewskiego i Rafała Maćkowskiego wygrali 2:0. Tym razem to zielono-biali w takim samym stosunku bramkowym pokonali swoich rywali, tym samym dokonującym udanego rewanżu.

Pierwsze czyste konto

Trzech spotkaniach potrzebował Michał Brudnicki, aby zanotować pierwsze czyste konto. W pojedynku z Concordią zabrakło szczęścia i po kapitalnym gola strzelił Paweł Pelc, a w Tomaszowie Mazowieckim, naszego bramkarza pokonał Marcin Mirecki.

Uraz pomocnika Sokoła

W pojedynku z biało-czerwonymi nie wystąpił Mariusz Zasada, który pozostał w Aleksandrowie Łódzkim. Pomocnik narzeka na zapalenie ścięgna Achillesa, co wykluczyło jego występ w sobotnim meczu.

Opóźnienie

Piętnaście minut później rozpoczęło się spotkanie w Łomży. Spowodowane to było późniejszym przybyciem naszej drużyny na obiekt ŁKS-u.

Czwarte wyjazdowe zwycięstwo

Wygrana nad ŁKS-em Łomża była czwartym wyjazdowym zwycięstwem zielono-białych. Wcześniej Sokół wygrywał w Warszawie, Wysokim Mazowieckim oraz Lubawie.

Michał Michałek się nie zatrzymuje

Jednym z wygranych zimowych przygotowań z pewnością jest Michał Michałek. Po nieudanym pobycie w Łódzkim Klubie Sportowym i dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym, napastnik Sokoła pokazuje, że zbyt łatwo pozbyli się go z Łodzi. 27-latek strzelił w sobotę swoją trzecią bramkę w trzecim kolejnym występie. Łącznie ma już na swoim koncie cztery trafienia.