Wokół meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki

W niedzielę Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrał kolejne ligowe spotkanie. Tym razem Sokoły przegrały w Tomaszowie Mazowieckim z miejscową Lechią 0:1.

Lechia ponownie nie “złamana”

Niedzielny pojedynek z Lechią Tomaszów Mazowiecki był już trzecim meczem bez zwycięstwa przeciwko drużynie zielono-czerwonych. Ostatni raz gracze z Aleksandrowa zwyciężyli jedenastego listopada 2015 roku. Wtedy to na boisku rywala, Sokół wygrał 3:2.

Kolejny mecz ze straconą bramką

Gol Marcina Mireckiego w ostatnim meczu ligowym był trzecim w trzecim kolejnym spotkaniu. Poprzednio zielono-biali tracili gola odpowiednio z Widzewem Łódź oraz ostatnio z Concordią Elbląg.

Choroba Michała Wrzesińskiego

Awizowany do pierwszego składu Michał Wrzesiński w ostatniej chwili nie pojechał z zespołem do Tomaszowa Mazowieckiego. Pomocnika Sokoła dopadła choroba, a jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Jakub Rogalski.

Dwa tygodnie przerwy

Kolejny mecz ligowy nasza drużyna rozegra dopiero za dwa tygodnie (1 kwietnia). Spowodowane jest to przełożeniem meczu z rezerwami Legii Warszawa. Najbliższym rywalem zielono-białych będzie zatem ŁKS Łomża.

Czwarty mecz w sezonie bez zdobytego gola

W potyczce z Lechią Tomaszów Mazowiecki, gracze z Aleksandrowa Łódzkiego po raz czwarty w tym sezonie nie zdobyli bramki. Wcześniej miało to miejsce w pojedynkach z ŁKS Łomża, ŁKS Łódź i Sokołem Ostróda.

Niedziela tym razem pechowa

W tym sezonie gracze Sokoła cztery razy rozgrywali mecze w ostatnim dniu tygodnia. Bilans przed meczem z Lechią był równy. Aleksandrowianie wygrali dwa mecze (Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0, Motor Lubawa 6:0) oraz przegrali dwa starcia (ŁKS Łódź 0:2, Pelikan Łowicz 1:2).