Weekend wypożyczonych Sokołów

Za nami kolejny weekend ligowych zmagań z udziałem piłkarzy Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki, którzy są wypożyczeni do innych klubów.

W zimowej przerwie sztab szkoleniowy Sokoła postanowił wypożyczyć do czwartoligowego zespołu Term Neru Poddębice dwóch zawodników – Dominika Pecynę oraz Roberta Przybyłę.

Obaj gracze dobrze rozpoczęli występy w klubie z Poddębic. W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej przeciwko Andrespoli Wiśniowa Góra, zawodnicy wybiegli na plac gry od pierwszych minut, a ich zespół wygrał 2:0.

Prawy obrońca zanotował w tym meczu pełne 90 minut, a pomocnik został zmieniony w 86. minucie przez Krzysztofa Woźniaka. Pecyna miał również swoją okazję bramkową w tym meczu. Dobrze wyszedł do prostopadłego podania Mariusza Soleckiego, lecz uprzedził go golkiper rywali.

Swoje mecze rozegrali również Krystian Karolak i Jakub Bistuła. Obaj występują obecnie w czwartoligowej Kujawiance Izbica Kujawska. Ich zespół w sobotę awansował do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Bramkarz zaliczył pełne 90 minut, zaś pomocnik został zmieniony w 70. minucie przez Macieja Lewandowskiego.