Sokół U-14:Remis na początku walki o drugą ligę

W środę podopieczni Tomasza Czerepińskiego rozegrali mecz barażowy o awans do II ligi wojewódzkiej (trampkarz C2). Aleksandrowianie zremisowali z Pogonią Zduńska Wola 1:1.

Od początku spotkania to Sokół dyktował tempo gry i kontrolował boiskowe wydarzenia. Z minuty na minutę zielono-biali coraz częściej przebywali na połowie rywala i kwestią czasu było zdobycie bramki.

Tak też się stało w dwudziestej minucie. Po składnej akcji z bocznej strefy boiska, Wiktoria Szubert zagrałą do wychodzącego na wolne pole Szymona Olejniczaka, który podał piłkę wzdłuż pola karnego do Adriana Żmudzińskiego, a ten płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza Pogoni.

Długo jednak aleksandrowianie nie cieszyli się z prowadzenia. Dziesięć minut później stratę zanotował Paweł Turajczyk i wykorzystali to rywale. Jeden z zawodników ze Zduńskiej Woli oddał strzał w samo okienko bramki strzeżonej przez Bartosza Zasadzińskiego i bez szans był nas golkiper. Do przerwy był remis 1:1.

Druga połowa stała na bardzo wyrównanym poziomie. Bardziej aktywni była jednak drużyna rywali. Dobrze w bramce jednak spisywał się nasz bramkarz. Po wielu sytuacjach, żadna ze stron nie zdołała jednak zdobyć bramki, a mecz zakończył się remisem.

Po meczu zostały rozegrane rzuty karne, które w przypadku równej ilości punktów i bramek, w końcowym rozrachunku będą decydować o awansie. W serii jedenastek lepsi okazali się gracze Pogoni, którzy wygrali 3:2.

W sobotę odbędzie się mecz Pogoni z UKS Gmina Rozprza, a tydzień później Sokół rozegra mecz wyjazdowy w Rozprzy.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Pogoń Zduńska Wola 1:1 (1:1) k. 2:3

Bramka dla Sokoła Adrian Żmudziński (20)

Karne wykonywane przez Sokoła:

– Bochenek – X
– Urbaniak – X
– Olejniczak – V
– Strzałka – V
– Kurczewski – X

Skład Sokoła: Zasadziński – Lewandowski, Urbaniak, Pietruszka, Turajczyk – Pawełczyk, Kowalczyk, Strzałka, Szubert – Żmudziński, Olejniczak

Grali także: Napiórkowski, Kołodziejczyk, Adamski, Bochenek, Kowalski, Wiewiórski, Kurczewski