Sokół U-14: Młodzi gracze walczyli o II ligę wojewódzką

W sobotę miała miejsce kolejna rywalizacja o II ligę wojewódzką (trampkarz C2). Niestety zawodnikom Sokoła z rocznika 2003 nie udało się awansować do tych rozgrywek.

Do meczu wyjazdowego z UKS Gmina Rozprza, Sokół Aleksandrów Łódzki przystępował z niezwykle trudnym zadaniem. Musieli pokonać przeciwnika różnicą 9 goli aby wyprzedzić Pogoń Zduńską Wolę, która w środę pokonała trampkarzy z Rozprzy az 9:1.

Biało zieloni pojechali z bardzo ofensywnym ustawieniem i z wiarą w okazałe zwycięstwo. Gra na trzech napastników i pressing na połowie rywala miał przynieść sukces.

Początek meczu to wyrównana gra z obu stron. Jednak w dziesiątej minucie po prostopadłym podaniu, strzał na gola zamienił Szymon Olejniczak i od tego momentu do gwiazdki kończącego pierwszą połowę Sokół zaczął być drużyną dominującą. W dwudziestej minucie w zamieszaniu w polu karnym Olejniczak dokłada drugie trafienie, a cztery minuty później ładnym strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego gola zdobywa Wiktoria Szubert.

Po przerwie nasi zawodnicy musieli zdobyć jeszcze sześć goli nie tracąc żadnego. Ataki zwiększoną liczbą graczy zostały niestety skarcone. Jedna z kontr gospodarzy została z zimną krwią wykorzystana przez napastnika, któremu udało się pokonać Bartosza Zasadzińskiego.

Sokoły zdołały zdobyć jeszcze jedną bramkę za sprawą Adriana Żmudzińskiego. Po wielu akcjach i nieskutecznych strzałach, Sokół nadział się na jeszcze jedną kontrę i zawodnik z Rozprzy ustalił wynik.

Nadzieję na ligę wojewódzką należy odłożyć do czerwca. Nasi zawodnicy są na pierwszym miejscu w lidze okręgowej i walczą nadal o prawy gry w wyższej klasie rozgrywkowej.

Tomasz CzerepińskiJestem zadowolony z postawy mojej drużyny w meczu z Rozprzą. Zespół za wszelką cenę chciał dokonać niemożliwego i do zadania podszedł z wielkim zaangażowaniem i chęcią zwycięstwa. W mojej opinii awans zawaliliśmy meczem ze Zduńską Wolą, w którym powinniśmy wygrać. Byliśmy zespołem lepszym, niestety ze zbyt słabą skutecznością. Nie tracimy wiary i skupiamy się teraz na lidze. Jesteśmy na dobrej drodze aby wygrać rozgrywki.

UKS Gmina Rozprza – Sokół Aleksandrów 2:4 (0:3)

Bramki: Olejniczak (10), Olejniczak (22), Szubert (26), Żmudziński (50)

Skład: Zasadziński, Lewandowski, Urbaniak, Pietruszka, Kowalczyk, Turajczyk, Strzałka, Brauer, Pawełczyk, Szubert, Olejniczak. grali także: Napiórkowski, Adamski, Kołodziejczyk, Bochenek, Żmudziński, Kowalski, Stasiak.

Trójmecz o II ligę wojewódzką trampkarz C2:

Sokół Aleksandrów – Pogoń Zduńska Wola 1:1
Pogoń Zduńska Wola – UKS Gmina Rozprza 9:1
UKS Gmina Rozprza – Sokół Aleksandrów 2:4

Awans zapewniła sobie Pogoń Zduńska Wola poprzez korzystniejszy stosunek bramkowy.