Sokół U-11: Intensywny tydzień młodych Sokołów

Ambitny plan sparingowy zaplanował trener rocznika 2006, Tomasz Bogdański. W ostatnim tygodniu jego podopieczni rozegrali kilka spotkań.

Już w środę 15 marca Sokół podzielony na dwie drużyny pojechał na podwójny mecz kontrolny na stadionie AZS w Łodzi, gdzie podejmował drużynę Łódzkiej Akademii Futbolu. Oba mecze stały na bardzo wysokim poziomie.

W pojedynku nr 1 zielono–biali przez pierwsze dwie tercje narzucali przeciwnikowi tempo gry. Niestety mało konsekwentnie grali w obronie i po każdym strzelonym golu ŁAF znajdywał sposób na odrobienie strat. W trzeciej tercji wkradł się brak dobrej organizacji w linii obrony aleksandrowian i w końcówce meczu gospodarze uciekli sokołom aż na pięć bramek, ostatecznie wygrywając 9:4.

W drugim pojedynku również obie drużyny nie pozostawały sobie dłużne i strzelały gole wymiennie. Tutaj także w końcowej części ŁAF odskoczył przyjezdnym i wygrał mecz 6:4.

Skład z meczu nr 1: Matczak – Skoczeń, Westwal, Bednarek, Pelc – Kochaniak, Rybka. Grali również Szczepaniak, Kluszczyński, Bułaciński.

Bramki strzelali: Rybka, Szczepaniak, Skoczeń, samobój.

Skład z meczu nr 2: Złotnicki – Janicki, Stokowski, Milczarek, Wojciechowski – Wróblewski, Kaczmarek. Grali również: Lesiak, Zamolski, Włodarczyk.

Bramki strzelali: Kaczmarek, Wojciechowski, Milczarek 2.

Na kolejne starcie z przeciwnikiem drużyna z Aleksandrowa nie musiała długo czekać, ponieważ już dwa dni później zmierzyła się z drużyną SMS II Łódź, z którą walczy jednocześnie o punkty ligowe w tej samej grupie. Tym razem odbył się jeden mecz, ale trener Tomasz Bogdański postanowił zabrać szeroką kadrę, bo aż trzynastu zawodników. Od początku spotkania Nasza ekipa przeważała na boisku w każdym aspekcie gry. Przekładało się to oczywiście na gole, a było ich aż dwanaście. Gospodarze tylko sporadycznie zagrozili bramce przyjezdnych, ale robili to nieskutecznie i nie zdołali strzelić choćby gola honorowego.

Skład Sokoła: Matczak – Bułaciński, Stokowski, Szczepaniak, Kluszczyński – Westwal, Rybka. Grali również: Złotnicki, Milczarek, Kochaniak, Janicki, Kaczmarek, Wojciechowski.

Bramki strzelali: Kaczmarek, Kochaniak, Westwal, Milczarek, Wojciechowski, Stokowski, Rybka 6.

Zwieńczeniem intensywnego tygodnia było przyjęcie na naszym stadionie dwóch drużyn z klubu WNS Łódź. Mecze odbyły się przy typowo angielskiej pogodzie. To jednak nie przeszkodziło młodym zawodnikom w rozegraniu kolejnych dobrych zawodów. Na boisku nr 1 zaczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo już po 10 minucie prowadzili 4:0. Niestety z biegiem spotkania sokoły traciły siły i w rezultacie spotkanie zakończyło się wynikiem 10:8 dla przyjezdnych.

Mecz nr 2 bardziej wyrównany. Prawie do samego końca wynik był na korzyść gości, którzy prowadzili 2:1. Jednak w samej końcówce spotkania nowe siły weszły w nogi zawodników Sokoła, którzy w dwóch ostatnich akcjach strzelili 2 gole i ustalili wynik spotkania na 3:2 dla Sokoła.

Skład meczu nr 1: Złotnicki – Bułaciński, Westwal, Szczepaniak, Bednarek – Godala, Rybka.
Grali również: Wróblewski, Kochaniak.

Bramki strzelali: Rybka 2, Szczepaniak 2, Bednarek 2, Kochaniak, samobój.

Skład meczu nr 2: Matczak – Janicki, Stokowski, Milczarek, Kluszczyński – Kaczmarek, Włodarczyk.
Grali również: Zamolski, Mierzejewski.

Bramki strzelali: Stokowski, Kluszczyński, Milczarek.

Tomasz Bogdański: To był bardzo intensywny tydzień dla moich podopiecznych. Ewidentnie z meczu na mecz chłopcy byli coraz bardziej wyczerpani. Jednak umawiając te wszystkie sparingi, chciałem zapewnić im jak najwięcej możliwości do grania. Za dwa tygodnie zaczynamy rundę rewanżową, a doświadczenie zebrane z meczów kontrolnych mogą tylko pomóc mojej drużynie w przygotowaniu się do walki o punkty ligowe.