Remis z UKS SMS Łódź. Nowa liga, nowe cele

W minioną sobotę zawodnicy rocznika 2009 zainaugurowali rozgrywki ligowe. Dla aleksandrowian wyjazdowy mecz z UKS SMS Łódź był debiutanckim spotkaniem w II lidze wojewódzkiej B2 Junior Młodszy. Zakończył się wynikiem 2:2.

Pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół Sokoła. Z rzutu rożnego dośrodkował Xawier Świętosławski, a skutecznym uderzeniem głową popisał się Arkadiusz Wilczyński. Radość zielono- białych nie trwała zbyt długo, bowiem zaledwie kilka chwil później, sędzia spotkania podyktował rzut karny za przewinienie w bocznym rejonie pola karnego. Gracz gospodarzy skutecznie egzekwował „jedenastkę” i zawodnicy obu drużyn schodzili na przerwę przy remisie 1:1.

Po przerwie tym razem to UKS SMS wyszedł na prowadzenie. Zawodnik gospodarzy zdobył gola po precyzyjnym uderzeniu z dystansu. Ambitnie grający zespół Sokoła walczył jednak do końca. Podopieczni trenera Kamila Kmiecia doprowadzili do remisu w końcowym fragmencie meczu. Piłkę w pobliżu pola karnego rywali odebrał Arkadiusz Wilczyński i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W ten sposób wynik spotkania nie uległ już zmianie i Sokół zdobył cenny punkt na ciężkim terenie przy ul. Milionowej w Łodzi.

UKS SMS Łódź- Sokół Aleksandrów 2:2 (1:1)

Bramki dla Sokoła: Arkadiusz Wilczyński- dwie.

Skład Sokoła: Sobczyński (46′ Przepiórkowski)- Rucikowski, Wilczyński, Prachowski, Krata (46′ Przybysz), Przybylak, Świetosławski, F. Szymański (75′ P. Szymański), Felkowski (77′ Kobierecki), Lewicki (60′ Mendakiewicz), Stępień.

Rezerwowi: Majkowski, Milczarski.