Gwiazda rywala – Paweł Drażba

Już w sobotę podopieczni Piotra Kupki rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z kluczowych graczy w talii ŁKS-u Łomża, a mianowicie Pawłowi Drażbie.

Urodzony w miejscowości Gołdap zawodnik rozpoczął swoją przygodę z piłką w ekipie Mamry Giżycko Szybko jednak przeniósł się do OKS 1945 Olsztyn. Tam jednak w juniorach spędził jedynie dwa sezony, aby ponowie na rok przenieść się do Giżycka, a następnie do Jagiellonii Białystok.

Po roku gry w juniorskim zespole Jagi, zawodnik kolejne dwa lata występował w drużynie Młodej Ekstraklasy klubu z Białegostoku. Przełomowy okazał się dla niego sezon 2012/2013. Wtedy udało mu się przebić do pierwszej drużyny i zanotował dziesięć występów na najwyższym stopniu rozgrywkowym w kraju.

To było za mało, żeby przekonać do siebie ówczesnego trenera Jagielloni. Klub zdecydował się zatem wypożyczyć do na rok do pierwszoligowej Pogoni Siedlce. Tam początkowo był bardzo ważnym zawodnikiem pierwszego zespołu, na wiosnę jednak więcej zaczął grać jedynie w rezerwach zespołu z Siedlec i ostatecznie powrócił do Białegostoku.

Cały ostatni sezon 22-latek spędził w drużynie żółto-czerwonych, a latem minionego roku związał się kontraktem z ŁKS-em Łomża. Dotychczas pomocnik rozegrał piętnaście z dwudziestu spotkań, strzelając przy tym dwie bramki.

Zawodnik nie wystąpił w dwóch pierwszych spotkaniach naszych sobotnich rywali. Swoją szansę dopiero otrzymał w ostatnim przegranym meczu z Sokołem Ostróda. Rozegrał w min 68 minut i bardzo możliwe, że również z Sokołemrozpocznie rywalizację od pierwszej minuty.

foto: lks.lomza.pl